منبع کویلی منبع کویلی .

منبع کویلی

منبع کویلی

منابع کویل دار از نظر جنس و فرم کویل:

کویل منابع کویل دار به دلیل انتقال حرارت بالا معمولا از جنس مس تولید می گردد. (در مواردی که به طور مثال آب مصرفی خورنده بوده یا جنس بدنه منبع استنلس استیل می باشد از کویل استنلس استیل نیز استفاده می گردد.)

کویل منابع کویلی معمولا به فرم U شکل تولید شده که امکان سرویس و رسوب زدایی را به سهولت فراهم می نماید. یکی دیگر از فرم های کویل، اسپیرال بوده که یک لوله مارپیچ از جنس فولاد یا استنلس استیل در داخل منبع قرار می گیرد.

منابع کویل دار از نظر نوع سیال گرم کننده:

منابع کویل دار از نظر نوع سیال گرم کننده به دو نوع آب به آب و بخار به آب تقسیم می گردند. در صورتی که آبگرم مصرفی توسط آبگرم بویلر گرم شود به آن آب به آب و در صورتی که آبگرم مصرفی توسط بخار گرم شود به آن بخار به آب می گویند. از منابع کویل دار بخار به آب معمولا در پروژه های صنعتی یا بیمارستانی که جهت سایر مصارف دیگ بخار موجود می باشد استفاده می گردد.

عملکرد منبع کویل دار چگونه است؟

منبع‌ کویل دار یک مبدل حرارتی است که برای گرم کردن و نگهداری آب استفاده می شود.

در این منابع چندین لوله مسی وجود دارد که آب و بخار خروجی بویلر، به کمک پمپ سیرکولاتور در لوله های مسی جریان پیدا می کند.

لوله های مسی درون منبع نصب می شوند و آب درون منبع در تماس با لوله های مسی قرار می گیرد و به صورت غیرمستقیم گرم می شود.

قیمت منبع دو جداره 400 لیتری الی 2000 لیتری:

قیمت منبع دو جداره مسئله‌ ای است که هر فرد قبل از اقدام به خرید منبع دو جداره درگیر می ‌کند. به ‌طور کلی می ‌توان گفت در هنگام خرید هر دستگاهی ابتدا خریدار استعلام قیمت می ‌نماید تا بتواند محصولات را مقایسه کرده و دستگاهی کاربردی‌ تر و باقیمت مناسب ‌تر تهیه نماید.

کاربرد منبع کویلی:

منازل مسکونی، ادارات و ساختمان های تجاری

کارخانجات و کارگاه های تولیدی

کمپ های کارگری

هتل و مدارس

استخر های شنا

اسید شویی منبع کویل دار:

کویل منبع کویل دار به دلیل انجام انتقال حرارت بین آبگرم یا بخار با آب سرد درون مخزن، رسوب می ‌گیرد و نیاز به سرویس دارد. برای رسوب زدایی  منبع کویل دار  باید کویل مخزن را با مواد از بین برنده رسوب تمیز کرد. برای این کار می توان از اسید آنال و یا دی اس کلر استفاده کرد.

معمولا برای اسید شویی کویل منبع کویل دار باید آن را داخل یک مخزن اسید قرارداد تا رسوبات به تدریج در اسید حل شود.

کویل مسی امکان آسیب دیدن در اسید را دارد لذا اولا انجام این کار تخصصی است و نیاز به تجربه دارد و ثانیاً از اسید مناسب برای این کار باید استفاده شود.

پس از انجام اسید شویی سطح کویل باید با مواد خنثی کننده اسید شستشو شود و سپس آبکشی شود.

بعد از باز کردن کویل باید واشربندی قبلی تعویض شود. همچنین سطوح آب بندی تمیز شده و از واشرهای جدید برای نصب مجدد استفاده شود.

پیشنهاد می‌ شود در زمان باز کردن کویل منبع کویل دار سطح داخلی مخزن از زنگ آب پاک شود و در صورت امکان پس از تمیز کاری، با رنگ اپوکسی پوشانیده شود.

تفاوت منبع دوجداره و منبع کویل دار چیست؟

اصول کارکرد هر دو بر انتقال حرارت از طریق جابجایی است با این تفاوت که

در منبع دوجداره، کویل وجود ندارد و از دو استوانه گالوانیزه تو در تو تشکیل شده است.

نحوه کارکرد منبع دوجداره به این صورت است که آب گرم پمپاژ شده از بویلر وارد جداره بین دو استوانه شده و آب شهری وارد منبع می گردد،

حرارت بین دوجداره انتقال پیدا می کند و آب گرم بهداشتی تولید می شود.

اتصالات منبع کویل دار:

منبع کویل دار باید دارای اتصالات : ورودی- خروجی- تخلیه- شیر اطمینان- ترمومتر- برگشتی آبگرم مصرفی- فشار سنج به صورت تعبیه شده روی منبع باشند. در ساخت منابع کویل دار باید به مسئله از هم گسستگی و فاصله گرفتن لوپ های رفت و برگشت کویل از یکدیگر به دلیل سرد و گرم شدن، فشار آب، رسوب و .... توجه شود و در هنگام تولید و ساخت توسط پلیت های مخصوص که مانند لز الگوی تیوب شیت برش خورده اند در طول 3/4 انتهایی کویل ها استفاده نمود تا هنگام تعمیرات امکان خروج کویل از دهانه تعبیه شده روی منبع کویل دار وجود داشته باشد.

منبع کویلی_ منبع کویل دار_ قیمت منبع کویلی _تولید کننده منبع کویلی_ منبع کویل دارعمودی_قیمت منبع کویل دار_ منبع کویل دار افقی_ منبع کویلی ایستاده_


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۰۴:۲۳ توسط:مهتاب گستر موضوع: نظرات (0)